Dražíme s Danglárom

Autor: Divé maky | 11.12.2012 o 9:35 | (upravené 11.12.2012 o 11:30) Karma článku: 2,67 | Prečítané:  567x

10 obrazov, 10 umelcov, 1 dražba. Pre veľký záujem, tak ako aj po minulé roky, sme pre vás pripravili jedinečnú dražbu pod záštitou známeho výtvarníka Jozefa Gertli Danglára, od 10.do 17. decembra elektronická dražba obrazov, ktoré namaľovali naši mladí výtvarníci. Podporte ich talent kúpou niektorého z nich!

Svet očami našich výtvarníkov

Prezentované obrazy vznikali pod odborným vedením profesionálnej výtvarníčky Gabriely Binderovej počas Letnej akadémie v Harmónii. Sú výsledkom jedinečného pohľadu mladých ľudí na svet okolo seba. Tematicky nadväzujú na našu kampaň "Nesúď podľa obalu", v ktorej Danglár komixovou formou opísal príbeh boja rómskeho chlapca s predsudkami. "O všetkom najlepšie vypovedá obraz Jožka Goroľa - Lačho drom, ktorý v sebe nesie túžbu po premostení, akú pociťuje aj sám autor. Je to pohľad rómskeho chlapca, ktorý chce byť rešpektovaný a dennodenným úsilím na tom i pracuje. Pracovať musí o to viac, o čo sú naše predsudky väčšie," hovorí výtvarníčka a dodáva: "Je načase začať si všímať ľudí, ktorí nazbierali odvahu a vydali sa z istoty svojho prostredia do nie vždy priateľského a predsudkami naplneného prostredia majoritnej spoločnosti."

banner1.jpg.jpg

Venujeme sa zlepšeniu kvality vzdelávania nadaných rómskych detí a zároveň sprostredkúvame ich videnie sveta prostredníctvom kultúrnych akcií či festivalov širokej verejnosti. "Spolupráca na tomto projekte ma osobne veľmi teší najmä z toho dôvodu, že svoje skúsenosti môžem posunúť ďalej a pomôcť tak začínajúcim výtvarníkom na ich ceste za sebavyjadrením," povedal na margo svojej účasti Danglár.

Elektronická dražba výtvarných diel je umiestnená tu. Potrvá týždeň a výťažok z predaja každého obrazu pôjde na naše aktivity v roku 2013. Zároveň je príležitosťou pre každého z vás získať originálny vianočný darček a súčasne podporiť zmysluplný projekt.

 

Zuzana Suchová, online fundraising

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Z islamu sa stala kolektívna neuróza (píše Michal Havran)

Ten nešťastný islam domotal Slováčikov, debatujeme o ňom do omrzenia v čase robotizácie a editovania ľudského genómu, v čase, keď máme šance aj na lepšiu budúcnosť.

DOMOV

Prieskum agentúry Focus: Smer klesá, KDH je v parlamente

Ak by boli voľby tento mesiac, v parlamente by bolo osem strán.

DOMOV

Poliaci a Švédi čistia Európu od slovenských zbraní

Poliaci rozbili gang pašujúci slovenské zbrane, Švédi na prípade pracujú.


Už ste čítali?